Бившият номер 1 в световната ранглиста Рафаел Надал е първият финалист

...

Надал отново не даде сет и се класира за финала в Мелбърн

Нова лесна победа обезпечи на Надал полуфинал в Австралия
Бившият номер 1 в международната класация Рафаел Надал е първият финалист на шампионата от Големия шлем - Открито състезание на Австралия. Матадора победи с 3:0 сета гръцката сензацията в конкуренцията Стефанос Циципас, в обособените елементи 6:2, 6:4, 6:0.

До момента в шампионата испанецът остава единственият тенисист без изгубен сет. Това се случва за първи път в кариерата му в тази конкуренция. Освен това Надал загуби единствено 12 точки на собствен сервис за целия мач.

Два пробива осигуриха на Матадора спечелването на откриващия сет – 6:2. През втората част Циципас съумя малко да изравни играта и интригата се резервира до 4:4, след което Надал записа страхотна серия от 8 поредни гейма, които му осигуриха успеха.

Испанецът очаква в разногласието за трофея Новак Джокович или Лука Пуй, които играят в петък.

" Разбира се, че Ноле е любимецът. Той е бил в сходна позиция доста пъти по отношение на Люка, за който това е първи подобен мач.

Пуй е измежду играчите с голям капацитет. Новак е удивително постоянен, само че всичко може да се случи, " сподели Надал незабавно след успеха.

Източник: offnews.bg